بلاگ

راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش

راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش

راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش: همان‌طور که همه می‌دانیم از دستگاه‌های جوش در جوشکاری فلزات استفاده می‌شود؛ از آن‌جایی‌که امروزه انواع مختلفی از دستگاه‌های جوشکاری ساخته و روانه بازار شده‌اند؛ به هنگام خرید یک دستگاه جوش مناسب بایستی به توانایی‌های دستگاه و تناسب با نوع مصرف توجه ویژه داشت. از این‌رو ضرورت دارد که با راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش آشنا شوید تا بتوانید متناسب‌ترین آن‌ها را بر اساس نوع نیاز خود خریداری نمایید. آریسمان جوش نمایندگی فروش انواع تجهیزات مربوط به جوشکاری و دستگاه‌های جوش در تهران است؛ که برای اطلاع از انواع مدل‌ها، قیمت‌ها و کسب راهنمایی یا مشاوره می‌توانید با متخصصین ما در این گروه صنعتی و با شماره تلفن‌های مندرج در تارنما تماس حاصل فرمایید.

در ادامه لازم است متذکر شویم که یکی از بهترین دستگاه‌های جوشکاری؛ اینورتر جوشکاری است. در جوشکاری؛ دو فلز شبیه به هم از طریق ذوب هر دو؛ یا ذوب یک فلز دیگری به عنوان پر کننده و چسباننده دو قطعه به هم؛ اصطلاحا به هم جوش می‌شوند. در حقیقت جوشکاری عموما یک نوع اتصال دائم محسوب می‌شود؛ به این دلیل که دو قطعه با تغییر شکل خود در هم نفوذ می‌کنند و با هم ادغام شده و تشکیل یک اتصال دائمی جدید را می‌دهند. در مقاله پیش‌رو سعی ما این است که نکات مهم در ارتباط با جوش و جوشکاری را به عنوان راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش برای علاقمندان بررسی کنیم.

راهنمای خرید اینورتر جوشکاری

دسته‌بندی دستگاه‌های جوش الکترود

دستگاه جوش قادر است با دریافت جریان متناوب AC با ولتاژ بالا و شدت جریان پایین؛ آن‌را به جریان مستقیم DC با ولتاژ پایین و شدت جریان بالا تبدیل‌کند. لازم به ذکر است که هر چه دستگاه جوش قوی‌تر باشد و به ویژه در انواع صنعتی و کارگاهی توانایی تولید شدت جریان بالاتر است؛ اما به طور کلی دستگاه‌های جوش الکترود شامل ۴ دسته کلی هستند که به عنوان راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش؛ در ذیل مقاله به معرفی تک تک آن‌ها خواهیم پرداخت:

راه های ارتباطی با فروشگاه آریسمان جوش

راهنمای خرید اینورتر جوشکاری

در ادامه مقاله تحت عنوان راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش؛ باید در نظر داشته باشید که از آن‌جایی‌که امروزه انواع متعددی از مدل‌ها و برندهای مختلف اینورتر در بازار قابل دسترسی هستند؛ برای خرید یک اینورتر مناسب بایستی نکاتی را مد نظر داشته باشید که به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

شدت جریان اینورتر

دستگاه‌های جوش یا اینورترها در میزان تولید جریان با هم اختلافاتی دارند و در واقع وجه تمایز آن‌ها با هم در میزان شدت جریان تولیدی است. لازم به ذکر است که این میزان شدت جریان تولیدی؛ رابطه مستقیم با شدت جوشکاری و ضخامت قطعه دارد. در جدول ذیل رابطه بین شدت جریان با ضخامت قطعه کار؛ برای آشنایی با نحوه خرید اینورتر به عنوان راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش آورده شده است.

ضخامت قطعه کار (اینچ* میلی‌متر)

شدت جریان (آمپر)

۴.۲*۰.۱۶۴

۱۶۴

۳.۴*۰.۱۳۵

۱۳۵

۲.۷*۰.۱۰۵

۱۰۵

۱.۹*۰.۰۷۵

۷۵

۱.۵*۰.۰۶۰

۶۰

۱.۲*۰.۰۴۸

۴۸

۰.۹*۰.۰۳۶

۳۶

راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش

🔥 فروش انواع محصولات دستگاه جوش آرگون و دستگاه جوش co2 با تخیفیف ویژه 🔥

چرخه عملکرد اینورتر

این چرخه بیانگر مدت زمانی است که دستگاه قادر است بی‌وقفه جوشکاری کند و بعد از آن برای خنک شدن لازم است که وقفه زمانی برای استراحت داشته باشد تا مجددا قابل استفاده باشد. لازم به ذکر است که این پارامتر در دستگاه‌های اینورتر با ٪ نشان داده می‌شود. به طور مثال اگر چرخه عملکرد دستگاهی ۱۰۰٪ نشان داده شده باشد؛ یعنی این دستگاه به طور بی‌وقفه قادر به جوشکاری است و نیازی به وقفه زمانی برای خنک شدن ندارد. بازه‌های زمانی به کار گرفته شده در چرخه عملکرد ۱۰ دقیقه است. یعنی اگر چرخه عملکرد دستگاهی ۵۰٪ باشد به این مفهوم است که در یک بازه ۱۰ دقیقه‌ای کار؛ دستگاه باید ۵ دقیقه وقفه برای استراحت و خنک شدن داشته باشد. هرچه شدت جریان تولیدی دستگاه بیشتر باشد؛ میزان نیاز آن به وقفه بابت خنک‌کاری بیشتر است.

بایستی توجه داشته باشید میزان چرخه عملکرد در مصارف صنعتی و کارگاهی بسیار مهم‌تر است و بایستی به عنوان مهم‌ترین فاکتور برای خرید اینورتر صنعتی کارگاهی در نظر گرفته شود.

لوازم جانبی

دستگاه‌های جوش غالبا به همراه لوازم جانبی خود مثل انبر الکترودگیر و کابل رابط فروخته می‌شوند. انبر کارکرد نگهداری الکترود با شماره‌های مختلف را دارد و کابل وظیفه انتقال جریان به انبر و در نهایت الکترود را بر عهده دارد. در نهایت می‌توان گفت برای بالا بردن کیفیت جوش نیاز به انتقال کامل شدت جریان تولیدی از طریق دستگاه است که این نقش را کابل رابط بر عهده می‌گیرد و از این حیث؛ کیفیت کابل بر کیفیت جوش تاثیر مستقیم می‌گذارد.

نمایشگر دیجیتال

اینورترهای نسل جدید مجهز به صفحه نمایشگر برای نشان دادن میزان آمپر، ولتاژ و تنظیمات مهم دیگر در جوشکاری هستند. در مدل‌های قدیمی این مانیتورهای نمایشگر وجود نداشت؛ ولی امروز اغلب اینورترها مجهز به صفحات نمایشگر برای تنظیمات دستگاه هستند.

نکات ایمنی استفاده از اینورتر جوشکاری

نکات ایمنی استفاده از اینورتر جوشکاری

در ادامه مقاله پیش‌رو تحت عنوان راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش؛ لازم است یادآور شویم که در زمان استفاده از دستگاه اینورتر قطعا باید به رعایت نکات ایمنی برای حفظ سلامتی خود و اطرافیان توجه ویژه داشته باشید؛ این نکات عبارت هستند از:

۱- در زمان جوشکاری بایستی حتما از دستکش مخصوص این کار استفاده کنید؛ زیرا باید توجه داشته باشید که جوشکاری چیزی نیست جز یک مدار الکتریکی با شدت جریان بالا؛ که هر گونه تماس با این مدار موجب شوک الکتریکی شدید و حتی مرگ خواهد شد.

۲- در هنگام جوشکاری؛ میزان قابل توجهی دود و گاز به دلیل سوختن لایه محافظ الکترود در فضا منتشر می‌شود که باعث ایجاد مشکلات تنفسی می‌گردد؛ بر این اساس بهتر است از دستگاه جوشکاری در محیط‌های سر پوشیده استفاده نشود.

۳- به دلیل ایجاد اشعه ناشی از ذوب الکترود که به چشم و پوست آسیب می‌رساند؛ باید حتما از عینک و لباس مخصوص استفاده شود.

۴- به دلیل پرتاب شدن جرقه در محیط؛ در زمان جوشکاری باید توجه داشته باشید که در نزدیک محل جوشکاری مواد سوختنی و قابل اشتعال وجود نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *