اخبار

دستگاه جوش co2 چیست؟

دستگاه جوش co2

امروزه دستگاه‌های جوشکاری دارای انواع مختلفی هستند اما یکی از پرکاربردترین و کارآمدترین این دستگاه‌ها؛ دستگاه جوش co2است. دستگاه جوش co2 اغلب برای فلزاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در صنایع مختلف یا کارخانجات تولیدی کاربرد دارند. از جمله این صنایع می‌توان از خودروسازی، دوچرخه‌سازی، تولید لوازم خانگی، پتروشیمی، نفت یا گاز و دیگر صنایع سبک و سنگین نام برد. دستگاه جوش co2 برای جوشکاری قوس الکتریکی مناسب است این دستگاه تحت گاز co2 کار می‌کند؛ به منظور خرید دستگاه جوش co2 مناسب؛ حتما بایستی از فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های معتبر اقدام به ثبت سفارش و خرید نمایید. ما در آریسمان جوش، با ارائه‌ی انواع دستگاه‌های جوش برندهای معتبر، با قیمت مناسب و پشتیبانی پس از فروش، سعی در رفع نیازهای شما عزیزان داریم.

در دستگاه جوش co2 از یک سیم جوش به جای الکترود استفاده می‌شود که مزیت آن این است که تا اتمام آن اغلب زمان زیادی می‎برد و این امر به عمل جوشکاری سرعت می‌بخشد. ولی در دستگاه‌های جوش دیگر؛ جوشکار مجبور است هرزگاهی از الکترود جدید به دلیل تمام شدن الکترود قبلی استفاده کند. از مزایای دیگر آن می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
۱- قابلیت مشاهده حوضچه مذاب و قوس الکتریکی
۲- حذف سرباره یا کاهش آن
۳- افزایش چگالی جریان به دلیل کم بودن قطر سیم جوش
۴- تنظیم ولتاژ و فشار گاز در حین جوشکاری
۵- کاهش هزینه‌های جوشکاری به دلیل‌عدم نیاز به تعویض الکترود

دستگاه جوش co2

جوشکاری میگ مگ

جوشکاری میگ مگ در واقع همان جوشکاری با دستگاه جوش co2 است و عبارت است از جوشکاری قوسی با استفاده از الکترود مصرفی و لایه محافظ؛ که قوس الکتریکی، حوضچه جوش و مناطق حرارت دیده اطراف آن توسط یک گاز محافظ یا مخلوطی از گازها که از سر مشعل جوشکاری خارج می‌گردد محافظت می‌شود. لازم به ذکر است که در این روش؛ حرارت لازم برای ذوب فلز از طریق ایجاد قوس الکتریکی تامین می‌شود. در جوشکاری به روش میگ مگ از سیم جوش به عنوان یک فلز پرکننده بهره گرفته می‌شود. همچنین گاز محافظ باید به صورتی باشد که به طور کامل فلز را محافظت کند؛ زیرا ورود هوا به فلز در حال ذوب باعث ایجاد آلودگی می‌شود. در جوشکاری به روش میگ باید به انواع فلزات از لحاظ جنس، آلیاژ و ضخامت آن‌ها توجه کرد.

🔥 فروش انواع محصولات دستگاه جوش آرگون با تخیفیف ویژه 🔥

کاربرد جوشکاری co2

روش جوشکاری با دستگاه جوش co2 دارای کاربردهای زیادی است و از آن در صنایع متعددی استفاده می‌شود؛ به این دلیل که جوش co2 دارای استحکام بالایی است و به نسبت سایر روش‌های جوشکاری قوی‌تر است. امروزه صنایع سنگینی مانند خودروسازی در ساخت و ساز یا مونتاژ قطعات خود از این روش بهره می‌گیرند. لازم به ذکر است که جوشکاری به این روش در صنایع مختلف؛ باعث می‌شود که روند کارها با سرعت بالاتری پیش رود. از صنایعی که از این روش جوش بهره می‌گیرند می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱- صنعت ساختمان: در ساختمان‌سازی به دلیل حساسیت بالای کار و نیاز به اتصالات بسیار مستحکم استفاده از این روش جوشکاری مرسوم است.
۲- صنعت نفت و گاز: این روش جوشکاری در صنایع مربوط به نفت و گاز باعث ایجاد مقاومت و استحام بیشتر قطعات جوشکاری شده در برابر فشارهای شدید، تغییرات دمایی، رطوبت و غیره می‌گردد.
۳- صنعت کشتیرانی: در ساخت بدنه کشتی‌ها برای ایجاد مقاومت شدید نسبت به فشار آب و نفوذ رطوبت استفاده از این روش باعث ایجاد استحکام و مقاومت بسیار می‌گردد.
۴- صنعت خودروسازی: برای ایجاد استحکام در بدنه خودروها؛ نیاز به یک روش جوشکاری مطمئن و قوی است که این منظور از طریق جوشکاری به روش co2 با استفاده از دستگاه جوش co2قابل دسترسی است.

راه های ارتباطی با فروشگاه آریسمان جوش

جوشکاری co2 بدون کپسول

از انواع دستگاه‌های جوش co2 می‌توان به دستگاه‌های بدون کپسول اشاره کرد که دارای مدل‌های تک‌فاز و سه فاز هستند. روش به کار گرفته شده در جوشکاری بدون کپسول روش میگ است. موارد استفاده از دستگاه‌های جوش co2 بدون کپسول در صنایع مختلف بسیار متعدد است. از مزایای عمده این روش می‌توان به کم جا بودن دستگاه و در نتیجه سهولت در جابجایی یا حمل و نقل آن اشاره کرد.

دلایل استفاده از co2 در جوشکاری فولادهای کربنی

استفاده از دستگاه جوش co2 در جوشکاری فولادهای کربنی؛ دلایل متعدد قابل توجهی دارد که در ذیل به بررسی تعدادی از مهم‌ترین این دلایل می‌پردازیم:

در روش جوشکاری به روش co2 از طریق تمرکز حرارت قوس؛ می‌توان به نفوذ بالاتری رسید. این نفوذ باعث ایجاد استحکام بالاتر در قطعات جوشکاری شده می‌گردد.

افزایش میزان حرارت در قوس جوشکاری co2 باعث تجزیه این گاز به اکسیژن و مونو اکسید کربن می‌شود و در نهایت باعث کاهش میزان اکسیداسیون می‌گردد. از این‌رو در نتیجه باعث ایجاد اتصالات بهتری در فرآیند جوشکاری خواهد شد.

تنش سطحی در فرآیند جوشکاری به ویژه در فلزاتی مانند استیل؛ باعث ایجاد نفوذ کمتری می‌شود. استفاده از گاز co2 این تنش را کم کرده و نفوذ بیشتری در اتصال ایجاد می‌کند؛ این تنش با گازهای بی‌اثری همچون هلیوم و آرگون قابل کاهش نیست.

 این گاز در مقایسه با آرگون یا هلیم دارای قیمت کمتری است. از این‌رو کار با گاز co2 به دلیل کاهش میزان هزینه‌ها دارای صرفه اقتصادی بیشتری است.

به دلیل ایجاد پاشش در حین جوشکاری با روش co2 امکان ایجاد آسیب دیدگی بیشتر می‌گردد. ترکیب این گاز با آرگون باعث ایجاد قوسی پایدار می‌گردد؛ لذا لازم است که کاربر به ولتاژ جریان الکتریکی دقت کرده و آن‌را در مقدار کم تنظیم نماید.

نکات ایمنی جوشکاری co2

هنگام استفاده از دستگاه جوش co2 در جوشکاری به روش میگ؛ رعایت نکات ایمنی ذیل الزامی است:
۱- مراقب‌عدم ضربه به سر مشعل دستگاه جوش باشید و از آن محافظت کنید.
۲- برای تمیز کردن و پاک‌سازی دستگاه جوش به هیچ وجه از گازوئیل استفاده نکنید.
۳- هر ۲۰۰ ساعت یک‌بار موتور محرک دستگاه جوش را چک نمایید.
۴- کابل‌های دستگاه را به لحاظ داشتن روکش پلاستیکی بررسی نمایید.
۵- به میزان گاز دمیده شده با قطر سیم جوش؛ بایستی دقت کرد و میزان مناسب آن‌را تنظیم کرد.
۶- صدای جوش co2 شبیه به صدای زنبور است و بایستی به طور مساوی پخش شود؛ لذا این امر مهم را همواره در نظر داشته باشید که در این فرآیند جدایی و ارتباطی وجود ندارد.
۷- جوشکار در حین فرآیند جوشکاری لازم است برای جلوگیری از آسیب با گاز دی اکسید کربن از ماسک استفاده نماید.

تفاوت جوشکاری co2 با جوشکاری تیگ

این دو مدل جوشکاری دارای اختلافات شایان ذکری با یکدیگر هستند که کاربری آن‌ها را متفاوت و منحصر به فرد می‌کند. لازم به ذکر است که به عنوان اولین تفاوت در جوشکاری تیگ یا آرگون از تنگستن و گازهای خنثی استفاده می‌شود؛ ولی در جوشکاری co2 از فلزات و گازهای خنثی استفاده می‌شود. از دیگر تفاوت‌های این دو مدل جوشکاری سرعت فرآیند آن‌هاست؛ همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد سرعت در دستگاه جوش co2 بسیار بالاتر از سایر روش‌های جوشکاری از جمله روش TIG است. گاز co2 به عنوان یک لایه محافظ در جوشکاری MIG به کار گرفته می‌شود؛ ولی در جوشکاری تیگ از جوش نقطه‌ای استفاده می‌شود.

ضمنا لازم است به این مطلب اشاره کرد که جوش میگ به طور مداوم قابل استفاده است. از دیگر تفاوت‌های قابل ملاحظه این دو روش جوشکاری؛ می‌توان به ضخامت جوش اشاره کرد. بر همین اساس ضخامت جوش تیگ از جوش میگ کمتر است به گونه‌ای که ضخامت جوش میگ تا ۴۰ میلی‌متر و ضخامت جوش تیگ به ۵ میلی‌متر می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *